Z Fronkiem w góry – Zakolove – Nowoczesne Centrum Informacji na Podhalu
Ładowanie
  • Zdjęcia
  • Mapa
Opis

Jan Gąsienica Fronek – absolwent  Technikum Budowlanego w Zakopanem oraz Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, przewodnik tatrzański, speleolog, instruktor narciarstwa, muzykant podhalański. Jako góral z dziada pradziada wychowywałem się pośród bogactwa natury i kultury Podhala, u stóp mistycznych Tatr. Dzięki turystyce, skialpinizmowi, wspinaczce i eksploracji jaskiń tatrzańskich nabyłem niezbędnego doświadczenia, które chcę Państwu przekazać podczas wspólnych wypadów w góry i nie tylko, z odpowiednim komentarzem również w gwarze podhalańskiej. Zapraszam w:

-Tatry. Najwyższe w Polsce góry o niezwykle zróżnicowanym krajobrazie. Bogaty świat skał, minerałów, form polodowcowych, zjawisk krasowych, roślin i zwierząt, których nie spotkacie w innych rejonach Polski.

-Pieniny. Choć niewielkie, imponują urwistymi ścianami skalnymi opadającymi ku Przełomowi Dunajca.

-Polskie i słowackie Podtatrze. Tatry otoczone są przez 4 krainy geograficzno-historyczne: Podhale, Spisz, Liptów i Orawę.

-Zima. Zapraszam na wspólne wypady w góry i naukę jazdy na nartach na dowolnym stoku na Podhalu, tak osoby indywidulane, jak i grupy zorganizowane.