Schronisko/Hotel Górski PTTK Kalatówki – Zakolove – Nowoczesne Centrum Informacji na Podhalu
Ładowanie
  • Zdjęcia
  • Mapa
Opis

Zapraszamy do Hotelu Górskiego PTTK Kalatówki, który położony jest nieopodal Zakopanego, w Tatrzańskim Parku Narodowym na wysokości 1198 m npm. tuż przy szlaku wiodącym z Kuźnic na Giewont - w malowniczej dolinie Bystrej.

Kalatówki zostały zbudowane w okresie międzywojennym w 1938 roku w rekordowo krótkim czasie 150 dni.
Od początku swego istnienia stanowią ważny punkt dla narciarzy i turystów.

Posiadamy 44 pokoje 1, 2, 3, 5 osobowe z umywalkami bądź łazienkami oraz apartamenty. Wszystkie pokoje na Kalatówkach oferują zachwycające widoki na Tatry. W pomieszczeniach ogólnodostępnych Goście mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu.

W obiekcie znajduje się sauna, szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Hotel dysponuje także własnym stokiem narciarskim z wyciągiem o długości 400 m.

Nasza restauracja słynie z przepysznych domowych dań kuchni polskiej. Zapraszamy także do przytulnej kawiarni z kominkiem, zaś wędrujących po Tatrach- do bufetu.

Hotel na Kalatówkach dysponuje również pulą miejsc noclegowych niewykazanych w serwisie online. Prosimy o kontakt z recepcją schroniska w celu uzyskania informacji na temat dostępności miejsc.

DOJAZD
Hotel położony jest na Polanie Kalatówki w rejonie Giewontu i Kasprowego Wierchu. Bezpośredni dojazd do hotelu nie jest możliwy.

Po przyjeździe do Zakopanego (samochód należy pozostawić na parkingu) trzeba dojechać komunikacją lokalną do Kuźnic. Z Kuźnic pieszo - ok. 30 minut lub zimą saniami; drogą leśną do hotelu (znaki turystyczne niebieskie - szlak na Giewont). Istnieje możliwość zorganizowania transportu bagażu bezpośrednio do hotelu z Kuźnic.

Przypominamy , że Hotel Górski Kalatówki położony jest na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego i w punktach kasowych przy wejściu na jego teren pobierana jest opłata za wstęp.