Schronisko Morskie Oko – Zakolove – Nowoczesne Centrum Informacji na Podhalu
Ładowanie
  • Zdjęcia
  • Mapa
Opis

Schronisko PTTK Morskie Oko, 1410 m.n.p.m. składa się z dwóch części: Nowego i Starego Schroniska.

Nowe Schronisko

Nowe Schronisko to ponad 100 lat historii, wielu zmian, remontów, przebudów. Współcześnie to nowoczesny obiekt turystyczny, wygodny latem, ciepły zimą, z niezwykłymi widokami z okien w pokojach. Schronisko dysponuje 36 miejscami noclegowymi dla turystów:

3 pokoje 3-osobowe, z umywalką, na I piętrze schroniska i pięknymi widokami z okien. Pokoje te na szczyt sezonu turystycznego (od czerwca do września) są rezerwowane ze znacznym wyprzedzeniem. Max. 10m od pokoju łazienka, prysznic. Łóżka piętrowe.
1 pokój 4-osobowy na II piętrze schroniska dla rodziny, grupy znajomych. Pod prysznic schodzimy na I piętro. Miły, przytulny pokój z niezwykłym widokiem z okna.
1 pokój 5-osobowy na II piętrze. Obszerny, ciepły i jasny. Widok z okna w kierunku wschodnim - zbocza Żabich po Rysy.
3 pokoje 6-osobowe. W tym ten specjalny, jedyny nr 9 z balkonem. Mimo, że "aż szóstka", dla wielu osób jedyny! Łóżka piętrowe. Widok w kierunku południowym. Druga "szóstka" na II piętrze, ciepły, z widokiem w kierunku zachodnim. Od Mnicha po Opalone.

Wszystkie łóżka w Nowy Schronisku z pościelą. Prysznic wspólny na I piętrze i w przyziemiach schroniska. Wrzątek dostępny 24h. Czajniki na korytarzach schroniska. W schronisku przechowalnia bagażu, tablica informacyjna TOPR z prognozą pogody i aktualnymi warunkami w górach, suszarka do butów i odzieży. Na parterze kuchnia czynna w sezonie od 7:00 do 21:00. Śniadania, obiady, kolacje. W kuchni wrzątek bezpłatny do naczyń własnych turystów. W bufecie dostępne słodycze, podstawowe elementy wyposażenia turystycznego, literatura, pamiątki. Cisza nocna od 22:00 do 6:00.
Stare Schronisko

Stare Schronisko, zwane również Wozownią - obecnie najstarsze istniejące schronisko w Tatrach Polskich, położone jest opodal Nowego Schroniska i pełni funkcje noclegowni. Recepcja w Nowym Schronisku. Stare Schronisko dysponuje 43 miejscami noclegowymi w standardzie turystycznym w trzech wieloosobowych salach. W sali nr 3 (14 osobowy) łóżka piętrowe, w salach nr 5 i nr 6 (13- i 16-osobowy) prycze. W budynku Starego Schroniska kuchnia turystyczna wrzątek, pełny węzeł sanitarny. Cisza nocna od 22:00 do 6:00.

Szczegóły dotyczące cennika i warunków rezerwacji można znaleźć na podstronie "Oferta", na naszej stronie internetowej. Przypominamy, że w związku z dużym zainteresowaniem pobytem w naszym Schronisku, rezerwacji należy dokonywać nawet na rok przed planowanym przyjazdem. Telefon czynny od godziny 09:00 do 21:00.