Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów – Zakolove – Nowoczesne Centrum Informacji na Podhalu
Ładowanie
  • Zdjęcia
  • Mapa
Opis

Witamy w najwyżej położonym schronisku w Polsce (1670 m n.p.m.).

Posiadamy 67 miejsc noclegowych w pokojach 2, 4, 7, 8, 10 - osobowych. W schronisku znajduje się duża, ale bardzo przytulna sala jadalna. Tu można zjeść dania oferowane przez naszą kuchnię, jak i własny przyniesiony w plecaku prowiant. Miejsce to służy również wieczornym spotkaniom.

Kuchnia oferująca całodzienne wyżywienie, bufet z zimnymi napojami, piwem i słodyczami oraz recepcja, gdzie poza noclegiem można kupić pamiątki, mapy i przewodniki są czynne od 8 do 21 z przerwą od 10 do 11.

W schronisku posiadamy kuchnię turystyczną do dyspozycji osób mających własny prowiant. Znajduje się tu również wypożyczalnia sprzętu do turystyki zimowej oraz nart turowych.

Dodatkowymi atrakcjami są różnego rodzaju kursy i wycieczki przewodnickie znajdujące się w ofercie naszej Szkoły Górskiej 5+. W schronisku zachęcamy do korzystania z wypożyczalni książek, gier i filmów. Dla tych, którzy chcą wyjść w góry z lekkim plecakiem mamy bezpłatną przechowalnię bagażu.

Wyjątkową wysokogórską atmosferę schronisko zawdzięcza w dużej mierze niezwykłemu położeniu w samym sercu Tatr Wysokich. Prowadzi tu wiele szlaków, lecz żadnym z nich nie da się dojechać. Dotrzeć można do nas jedynie na nogach, górskimi szlakami, a zatem gości schroniska można nazwać prawdziwymi turystami tatrzańskimi. I to właśnie oni w największym stopniu tworzą tą wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju atmosferę.

Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich zostało ukończone w 1954 roku. Jest piątym schroniskiem turystycznym w Dolinie i pierwszym usytuowanym nad Przednim Stawem. Poprzednie stały nad Małym Stawem.

Zapytania o dostępność miejsc oraz rezerwacje prosimy wykonywać telefonicznie
lub mailowo, na adres mail: rezerwacje@piecstawow.pl, lub korzystając
z formularza w zakładce Rezerwacje na naszej stronie internetowej.

W mailu prosimy podać:
datę przyjazdu
datę wyjazdu
telefon kontaktowy
ilość osób
typ pokoju (2,4,7,8 lub 10 osobowy)
nazwisko na jakie ma zostać zrobiona rezerwacja
informację: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu dla potrzeb korespondencji dotyczącej oferty zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1999 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883)"