Restauracja Gazdowo Kuźnia – Zakolove – Nowoczesne Centrum Informacji na Podhalu
Ładowanie
  • Zdjęcia
  • Mapa
Opis

Z przyjemnością informujemy, iż nasza Restauracja otrzymała Certyfikat "Regionalna Karczma Małopolski 2013" w ramach projektu "Małopolska Trasa Smakoszy"

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do "Gazdowej Kuźni". Nasza restauracja mieści się w jednym z najstarszych budynków w Zakopanem (1891 rok), gdzie mieścił się pierwszy hotel "Pod Giewontem". Sale restauracyjne tegoż hotelu zajmowały te same pomieszczenia, w których znajduje się obecna restauracja "Gazdowo Kuźnia".

Stylowe wnętrze nawiązuje do bogatej tradycji góralskiej. Niewątpliwą atrakcją Gazdowej Kuźni jest kuchnia oparta na niepowtarzalnych recepturach miejscowych gaździn, oraz wiekowej tradycji kuchni staropolskiej.

Daniem firmowym serwowanym na wiele sposobów jest prosie pieczone w całości i podawane z aromatycznym, sosem winnym, oraz golonko na gazdowy sposób w sosie piwnym, schab z grila, herbata po góralsku i wiele innych podhalańskich przysmaków. Oprócz kuchni regionalnej polecamy dania z kuchni staropolskiej, oraz tradycyjne obiady domowe.