Poziom 1959 – restauracja na Kasprowym Wierchu – Zakolove – Nowoczesne Centrum Informacji na Podhalu
Ładowanie
  • Zdjęcia
  • Mapa
Opis

Restauracja "Poziom 1959", bo tak właśnie nazywa się lokal w swojej nowej odsłonie, mieści się przy Górnej Stacji Kolei Linowych na Kasprowym Wierchu. Nazwa nie jest przypadkowa - główna sala restauracyjna leży właśnie na wysokości 1959 m n.p.m.

Na turystów czekają tu pożywne śniadania oraz dania obiadowe sprzedawane w formie bufetu. Do wyboru są zupy, w tym staropolski żur, dania główne, z siekanym kotletem bacy na czele, oraz sałatki i desery. Tylko tu można spróbować "Bezy Kasprowej z bitą śmietaną i owocami".

Dla tych, którzy do restauracji chcą zajrzeć tylko na chwilę, a potem szybko wrócić na jedyne w Polsce alpejskie trasy narciarskie lub tatrzańskie szklaki, w hallu głównym stacji, naprzeciw wejścia do budynku zlokalizowany jest punkt bistro. Można tu kupić drobną przekąskę, ale też zjeść coś bardziej konkretnego - naleśniki, bułkę z kiełbasą góralską, bułę z pieczarkami czy tatrzańską kwaśnicę na wędzonce z ziemniakami. Serwowane są również desery oraz napoje zimne i gorące, w tym tradycyjny grzaniec. Dla wygody gości posiłki można spożywać zarówno wewnątrz budynku, jak i na tarasie.