MEMO EURO ZAKOPANE! – Zakolove – Nowoczesne Centrum Informacji na Podhalu
Ładowanie
  • Zdjęcia
  • Mapa
Opis

Prawdziwy europejski hit kolekcjonerski i pamiątkowy nareszcie w Polsce ! I to pod patronatem Zakolove !

Pierwszym w historii polskiej edycji miastem umieszczonym na banknocie MEMOEURO jest Zakopane wraz z symbolem polskich Tatr – Giewontem. Jest to świetna promocja dla miasta Zakopane w Europejskich krajach, które pamiątkowe banknoty znają od dawna i w każdym z tych krajów jest mnóstwo kolekcjonerów, którzy tylko czekają na pojawiające się nowości. Dzięki MEMOEURO Zakopane jako największa atrakcja turystyczna Polski, zostało zaprezentowane na jednych z większych targów kolekcjonerskich w Europie w czeskiej Pradze, gdzie w dniach 10-11 września miała miejsce europejska premiera pamiątkowego banknotu wraz z jego prezentacją.

Szukasz wyjątkowej pamiątki z wakacji, podróży? A może czegoś niebywale oryginalnego na prezent ? Pocztówki są nudne, a prawie każdy ma breloczki i magnesy. Nowa pamiątka MEMOEURO jest zupełnie unikatowa, ekskluzywna i wydrukowana w limitowanej edycji. Pamiątkowe banknoty EURO to prawdziwy europejski hit ostatnich lat. Wyprodukowane w drukarni zgodnie ze wszystkimi standardami druku normalnych płatniczych banknotów, pod patronatem europejskiego banku centralnego.

Banknoty pamiątkowe MEMOEURO powstały w 2018 roku i cieszą się rosnącą popularnością wśród turystów, gości i kolekcjonerów w takich krajach jak Niemcy, Austria, Francja, Włochy, Belgia, Słowacja, Czechy czy Holandia. Od momentu powstania MEMOEURO powstało ponad 130 różnych wydań banknotów, a kolejne są przygotowywane w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Polska właśnie dołączyła do tych krajów. Pierwsze w Polsce MEMOEURO można kupić w butiku PolscyProjektanci w Zakopanem, na pierwszym piętrze Centrum Handlowego Krupówki 40. Banknot można zamawiać również przez internet. Partnerem pierwszego wydania jest nowoczesne centrum turystyczne w Zakopanem – ZakoLove.

Specyfikacja techniczna:

-> wymiary: 140 x 77 mm

-> materiał: 100% papier bawełniany, który jest również używany do produkcji prawdziwych banknotów

-> elementy ochronne: włókna UV + aktywny atrament, mikrotekst negatywowy i pozytywowy,

-> grawer na folii metalowej, pasek ochronny, znak nadruku, mikro-tłoczenie, pasek ochronny

-> ochrona przed niewłaściwym użyciem w czytnikach banknotów lub automatach sprzedających

-> druk limitowany, tylko 5000 sztuk

-> oznaczony rokiem emisji + każda seria ma swój kod

-> każdy egzemplarz ma inny numer seryjny, co czyni go niepowtarzalnym

-> uwaga: turyści, odwiedzający i kolekcjonerzy, produkt zastrzeżony

-> możliwość korzystania z rozszerzonej rzeczywistości przez aplikację mobilną (AR - Augmented reality)

-> MEMOEURO nie jest prawnym środkiem płatniczym, ma zerową wartość i służy jako pamiątka

-> wydrukowano w Holandii