Kotelnica Białczańska – Zakolove – Nowoczesne Centrum Informacji na Podhalu
Ładowanie
  • Zdjęcia
  • Mapa
Opis

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białaczańska, jest największą stacją narciarską położoną na Podhalu. Kotelnica posiada świetną lokalizację, w samym sercu Białki Tatrzańskiej. Jest doskonałym wyborem zarówno dla tych którzy dopiero uczą się jeździć na nartach czy snowboardzie, jak i dla zaawansowanych pasjonatów tych sportów.

Dysponuje 14 kilometrami tras o różnym stopniu trudności, od tych łagodnie nachylonych aż po trasy posiadające homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Coś dla siebie znajdą tutaj również biegacze narciarscy, dla których przygotowywanych jest kilkanaście kilometrów tras biegowych. Na terenie ośrodka znajduje się m.in. szkoła narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego. Góralski klimat poczuć można w jednej z kilku regionalnych karczm.

Na terenie ośrodka narciarskiego wypożyczyć lub serwisować sprzęt narciarski i snowboardowy można w wypożyczalniach oraz serwisach narciarskich firm zewnętrznych.
Na terenie ośrodka narciarskiego nad nauką jak również podniesieniem swoich umiejętności jazdy na nartach lub snowboardzie czuwają licencjonowani instruktorzy szkoły narciarskiej.
Na terenie ośrodka znajduje się kilka karczm regionalnych oraz mniejszych punktów gastronomicznych. Najpopularniejszym miejscem jest zlokalizowana na szczycie Kotelnicy karczma widokowa, która dostarcza niezapomnianych wrażeń nie tylko smakowych, ale i estetycznych.
Kotelnica Białczańska to miejsce, w którym coś dla siebie znajdą również pasjonaci biegów narciarskich. Każdej zimy, przygotowywanych jest dla nich kilka kilometrów tras, malowniczo położonych między szczytami Kotelnicy i Jankulakowskiego Wierchu. To właśnie tam co roku rozgrywa się wspaniała impreza – Red Bull Bieg Zbójników. Główne walory tras biegowych to oświetlenie i naśnieżanie. Do dyspozycji oddane zostały cztery rodzaje pętli od 1250 m do 4380 m.
Burton Snowpark w stacji narciarskiej Kotelnica Białczańska mieści się obok trasy nr 5 i ma długość 300m. Obiekt ten jest jednym z największych tego typu w kraju i mieści się w nim wiele przeszkód tzw. jibowych typu; boksy i poręcze, oraz różnego rodzaju skocznie. W snowparku organizowanych jest wiele wydarzeń sportowych zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów jazdy freestyle-owej. Snowpark zaprojektowany jest dla początkujących oraz zawansowanych użytkowników, aby bezpiecznie z niego korzystać należy pamiętać o kasku oraz ochraniaczach. Obok snowparku mieści się orczyk a trasa parku jest oświetlona dzięki czemu można z niego korzystać po zmroku. Teren snowparku jest co dzień ratrakowany oraz przygotowywany przez wyspecjalizowaną ekipę. Obsługą snowparku zajmuje się firma ParkPirates, od 20 lat związana ze snowboardem. Aktualne informacje na: https://www.facebook.com/BurtonSnowpark/

Szczegółowy cennik podany na stronie internetowej:
https://bialkatatrzanska.pl/cennik/zima

Zapraszamy!