Hotel Mercure Kasprowy *** – Zakolove – Nowoczesne Centrum Informacji na Podhalu
Ładowanie
  • Zdjęcia
  • Mapa
Opis

Hotel Mercure Kasprowy Zakopane
Hotel Mercure Kasprowy Zakopane to luksusowy hotel usytuowany na malowniczej Polanie Szymoszkowej, na słonecznym zboczu Gubałówki. Dzięki otoczeniu górskiej przyrody i pięknych podhalańskich krajobrazów, to doskonały wybór na wypoczynek o każdej porze roku. Hotel Kasprowy jako jedyny w Zakopanem znajduje się bezpośrednio przy sezonowym kąpielisku geotermalnym i stacji narciarskiej z wyciągiem taśmowym dla dzieci i z dwoma kolejkami linowymi, z czego jedna oferuje również całoroczne przejazdy widokowe.
Ten legendarny zakopiański hotel, od lat będący symbolem luksusu, w ciągu ostatnich lat zmienił się nie do poznania. Pięknie odnowione wnętrza z elementami stylu zakopiańskiego zostały ozdobione przez lokalnych mistrzów dłuta, pędzla, haftu i młota. W hotelu znajduje się 288 komfortowych i przytulnych pokoi o różnym standardzie. Z hotelowych okien roztacza się spektakularny widok na panoramę Tatr lub zielone zbocza Gubałówki, na których w lecie pasą się owce, a zimą szusują miłośnicy jednej lub dwóch desek.
Hotel Kasprowy znany jest z bogatych bufetów śniadaniowych i doskonałej kuchni. Restauracja Grand Kasprowy chlubi się daniami przygotowanymi w piecu opalanym węglem drzewnym i sezonowanymi stekami. W barze Panorama, pod czujnym okiem rzeźbionych niedźwiedzi można zrelaksować się przy filiżance autorskiej mieszanki palonej specjalnie dla hotelu kawy.
Na dzieci czeka sala zabaw, a sezonowo także ciekawy program zajęć i opieka animatorek, dzięki czemu rodzice mogą cieszyć się czasem dla siebie. Hotel Kasprowy to także idealne miejsce na niespieszny, nieco leniwy relaks czy aktywny urlop. Do szlaków turystycznych w Tatrzańskim Parku Narodowym sprzed drzwi hotelu dowozi kursująca regularnie linia autobusowa. Z kolei do tętniących życiem Krupówek – głównego deptaku w mieście – można dojść spacerkiem w zaledwie 15 minut.
W 2017 roku hotel Kasprowy został nagrodzony – jako jeden z nielicznych obiektów w regionie – certyfikatem ECO Zakopane.