Energylandia – Zakolove – Nowoczesne Centrum Informacji na Podhalu
Ładowanie
  • Zdjęcia
  • Mapa
Opis

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów. Przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.
Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południowej Polski, Śląska i Małopolski, blisko pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli nas niespełna 17 kilometrów.
Bardzo istotny i ważny jest fakt, że w Energylandii, kupując JEDEN BILET WSTĘPU, możesz korzystać z Water Parku oraz wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Gwarantujemy, że nikt nie będzie się nudził i na pewno każdy zechce wrócić… po więcej!
Nasze atrakcje charakteryzują się specjalnie dobraną tematyczną scenografią, podzielone są na 5 stref:
Bajkolandia - kraina dziecięcych pragnień. Wkraczające do niej maluchy znajdują się nagle w świecie swoich marzeń, spotykają się z postaciami ulubionych bajek.
Dzieci przenoszą się w świat ukochanych kreskówek i filmów, niczym bohaterowie najpiękniejszych przygód. Mogą zostać kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub niesfornymi zwierzątkami.
Karuzele, mini coastery, autka i samolociki tworzące urozmaiconą strefę dla najmłodszych, są niezwykle bezpieczne i przyjazne.
Strefa familijna - proponuje atrakcje dla całych rodzin.
W tym sektorze dostępnych jest kilka roller coasterów gdzie na własnej skórze można doświadczyć adrenaliny i emocji, lecz w rozsądnej dawce. Jednak część Gości twierdzi, że - niektóre potrafią zaskoczyć. Rodzinnie można spędzić czas na wodnych spływach, kolejce widokowej czy też ścigając się na torze Formuła Autodrom.
Strefa ekstremalna - to fenomenalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem. Dostarcza ona maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach.
Strefa ta cieszy się dużą popularnością - ze względu na jej absolutną bezkonkurencyjność na tle tego typu atrakcji w promieniu setek kilometrów. W ofercie tej strefy dostępnych jest kilkanaście naprawdę ekstremalnych urządzeń takich jak najszybsze i największe roller coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera, których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5g!
Od Sezonu 2018 bezsprzecznie króluje tutaj Hyperion – najwyższy i najszybszy w Europie mega coaster oraz Speed - światowy rekordzista wśród wodnych roller coasterów.
Water Park - strefa uruchomiona latem 2016 roku - naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków, wodnych zabaw.
W tej strefie można zażyć słońca lub odpocząć w cieniu parasola, swobodnie zrelaksować się wraz z podopiecznymi pod okiem czuwających nad bezpieczeństwem ratowników. To przepiękne miejsce, wyróżniające się przejrzystością wody oraz mnóstwem atrakcyjnych niespodzianek tematycznie i aranżacyjnie związanych z estetyką egzotycznych wysp.
Absolutnym hitem sezonu 2018 roku jest ogromna strefa wodnej zabawy Tropical Fun.
Tropical Fun to zabawa na 14 zjeżdżalniach, dostosowanych do różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności! Są te ekstremalne, jak np. FMF MAXX Kamikadze – znana jako zjeżdżalnia z zapadnią, jak i te sprzyjające rodzinnej zabawie.
Nowa strefa Tropical Fun jest największym otwartym parkiem wodnym w Polsce, a zjeżdżalnia taka jak Exotic Fun jest jedyna w kraju!
Smoczy Gród - piąta, najnowsza strefa Energylandii. To właśnie tutaj znajduje się ZADRA – nowość sezonu 2019! Niekwestionowany nr 1 na świecie w kategorii drewnianych roller coasterów.
W Smoczym Grodzie na najmłodszych czeka ekscytujący Roller Coaster Frida oraz szczególna kolejka widokowa Dragon Adventure, która zabiera Gości do magicznej krainy smoków i nie tylko. Smoczy Gród to podróż do średniowiecznego świata magii i smoków.
Energylandia to nie tylko Park Rozrywki, lecz także miejsce, w którym odbywa się wiele warsztatów edukacyjnych i artystycznych oraz pokazów pirotechnicznych. Wszystkie wydarzenia są perfekcyjnie zorganizowane – pokazy odbywają się cały dzień i są dostępne dla każdego, nie ma więc konieczności wcześniejszego rezerwowania miejsc.
Energylandia to także spektakularne widowiska wśród nich Extreme SHOW. Są to widowiska z udziałem najlepszych kierowców samochodowych, oraz jedynej kobiety w Polsce, która jeździ samochodem na dwóch kołach.