5 Obrazów w 5 Stawach, wystawa malarstwa tuszowego – Zakolove – Nowoczesne Centrum Informacji na Podhalu
Ładowanie

5 Obrazów w 5 Stawach, wystawa malarstwa tuszowego

Schronisko PTTK w Dolinie 5 Stawów

Data

Cena

Darmowe

Kategoria: Kultura

Od wiosny do jesieni tego roku w Schronisku w Dolinie Pięciu Stawów pokazane zostaną obrazy Tatr wykonane tuszem na papierze. Autorami pejzaży są malarze z grupy Way Of Ink. Pokaz 5 obrazów będzie wzbogacony przez serię mniejszych prac- szkiców wykonanych przez artystów.

Way of Ink tworzą: Agata Jóźwiak, Konrad Świtała i Lech Żurkowski. Malują w Karpatach od wielu lat. Używają prostych narzędzi plastycznych: pędzli kałankowych, tuszu i papieru. Wpisywani są w nurt sztuki zwany japonizmem. Darzą szacunkiem tradycyjny warsztat artystyczny i na tym fundamencie wypracowali własny język plastyczny. Góry stanowią dla nich wyjątkowy i pasjonujący temat malarski. Agata, Konrad i Lech stworzyli unikalne obrazy przedstawiające Tatry.

Pokaz w Schronisku w 5 Stawach z racji piękna i legendy tego miejsca jest dużą radością i wyróżnieniem dla artystów. Dotychczas w rejonie Tatr grupa Way Of Ink obrazy swe prezentowała: w Galerii Władysława Hasiora i w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem oraz w Schronisku PTTK w Dolinie Roztoki. Malarze chcą, by ich prace służyły ludziom gór i wszystkim tym, dla których góry to magiczne, ulubione miejsce. Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy. Z artystami będzie można się spotkać i porozmawiać w Schronisku 4 czerwca wieczorem. Muzeum Tatrzańskie jest patronem wystawy.

Więcej szczegółów dotyczących wspomnianego wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej Schroniska 5 Stawów oraz na profilach facebooka, także grupy Way of Ink: @wayofinkpl

04.06.-20.10.2018, Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.